Καλή αρχή στο πρωτάθλημα...

October 6, 2016

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Γ ΕΣΚΑ για την περίοδο 2016-2017, απέναντι στη νεοφώτιστη ομάδα του Αστέρα Πατησίων εκτός έδρας με σκορ 44-67.

Αστέρας Πατησίων - Γ.Σ. Γλυκών Νερών  44-67 (19-35)

Το ξεκίνημα του αγών ήταν ιδανικό αφού στα πρώτα 7'30" προηγηθήκαμε 0-17. Με απόλυτο έλεγχο των ριμπάουντ και σωστές επιθέσεις το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 5-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο παρά το γεγονός ότι ο Αστέρας βρήκε τρόπο να σκοράρει, κρατήσαμε τη διαφορά σε απόσταση ασφαλείας με το ημίχρονο να τελειώνει 19-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε να ανεβάζουμε το ρυθμό του αγώνα και η διαφορά έφτασε τους 24 πόντους (27-51).

Το τελευταίο δεκάλεπτο συνεχίστηκε με την ομάδα μας να έχει πλήρως τον έλεγχο και η νίκη ήρθε πολύ φυσιολογικά με σκορ 44-67.

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για το εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και ευχόμαστε πάνω απ΄ολα υγεία και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και στην ομάδα του Αστέρα Πατησίων.

Δεκάλεπτα: 5-20, 14-15, 8-16, 17-16
Αστέρας Πατησίων (Τουτούνης): Τσούπρης, Παπαδόπουλος, 8(2), Κωνσταντινόπουλος, Καρατζάς 4, Παππάς 5, Νίκας, Γιώτης 3(1), Λογοθέτης 14(3), Πανέρης, Γκουρτσιάνι 6, Ζάτας, Ναστόπουλος 4

Γ.Σ. Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Γαρδέλης 3(1), Καρκανίδης 5(1τρ-3ασ), Γαιτανάκης 4(4ριμπ-3 κλ), Κατσαμπέκης 7, Ντάουντ 6, Λεβέντης 5(1), Μπάλλας, Παλαιξάρης 14(1τρ-4ασ), Καρακώστας 2, Σακελλαρίδης 10(10ριμπ), Σταφυλάς 3, Γάσπαρης 8(1τρ-4ρ)

28-6 ριμπ., 12 κλ., 4 κοψ., 16 ασ., 16 λαθ.
1π.  10/17  , 2π.  21/38  , 3π. 5/14

Επόμενος αγώνας εντός έδρας την Παρασκευή 14/10 στις 21.45 με αντίπαλο τον ΓΑΣ Καλυβίων.