Γυναίκες : «Βάλθηκαν» να μας ... τρελάνουν!!

November 10, 2016

Την 4η συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ομάδα μας εντός έδρας με 3-1σετ (25-21, 25-23, 22-25, 26-24) απέναντι στην ομάδα του Γέρακα. Αποτέλεσμα το οποίο σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής, τις «φέρνει» μόνες ΠΡΩΤΕΣ στη Βαθμολογία της 1ης Τοπικής κατηγορίας ΕΣΠΑΑΑ με 11 βαθμούς!!! Ο... «αέρας» της κορυφής δεν μας παρασύρει, οι υπερβολές που ακούστηκαν για Β’ Εθνική ήταν στα πλαίσια της γενικότερης ευφορίας που υπήρχε από το 4 στα 4! Ο βασικός στόχος της ομάδας, η γρηγορότερη δυνατή χρονιικά παραμονή στην κατηγορία, δεν αλλάζει. Όλοι όσοι βρίσκονται εντός ομάδας είναι χαρούμενοι από την φετινή πορεία αλλά επίσης γνωρίζουν ότι τα επόμενα 4 παιχνίδια, είναι απέναντι σε όλα τα φαβορί για την άνοδο στη Β’ Εθνική κατηγορία, κατά συνέπεια πολλά θα κριθούν στα παιχνίδια αυτά!Όσον αφορά τον αγώνα, ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι! Δύναμη, πάθος, άγχος, πολύς και ενθουσιώδης κόσμος στις εξέδρες!!! Όλα τα σετ κρίθηκαν στους τελευταίους πόντους με τα κορίτσια του Γέρακα να αποδεικνύουν ότι η βαθμολογική θέση τους, είναι «πλασματική». Η ομάδα μας θα μπορούσε βεβαίως να είχε επιτύχει μία λιγότερο αγχωτική νίκη αλλά υπέπεσε σε αρκετά λάθη (κυρίως από τη θέση του σερβις), τα οποία «έδιναν» εύκολους πόντους στις φιλοξενούμενες ενώ ταυτόχρονα τις κρατούσαν «ζωντανές» στη διεκδίκηση των σετ, ακόμη και σε διαστήματα που δεν είχαν καλή απόδοση!

Συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριές μας για τη νίκη αλλά και για την έως τώρα καταπληκτική πορεία στο πρωτάθλημα!!!

Παραλειπόμενο αγώνα: Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα ο coach ανακοίνωσε και την ηθική επιβράβευση της επίτευξης του στόχου των 4 συνεχών νικών, ο οποίος ήταν ένα επιπλέον ρεπό στην εορταστική περίοδο των Χριστουγέννων (Παρασκευή 23/12)!!!

…………………………………………………………

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής :

ΑΣ Σχολή Μωραϊτη - ΑΟ Νηαρ Ηστ 3-0 (25-17,25-17,25-18)

ΑΣ Τυφών - ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς" 0-3 (17-25,21-25,12-25)

ΓΣ Κορωπίου - ΟΠΕ Χαλκίδας 3-1 (25-21,25-20,22-25,25-18)

ΓΣ Απόλλων Αγίου Δημητρίου - ΑΟ Καρέα 3-2 (25-13,25-22,21-25,23-25,15-7)

ΓΣ Απόλλων - ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 3-1 (13-25,27-25,25-17,25-21)

Επόμενη 5η αγωνιστική : Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου - Γ.Σ. Γλυκών Νερών

Δευτέρα 14/11/2016, ώρα 20:30,Κλειστό Γυμναστήριο Κοκκινιάς Αμαρουσίου (Διεύθυνση: Μεγάλου Αλεξάνδρου 125, Μαρούσι)