"Ολική...επαναφορά" για Κορασίδες 1 στην Παιανία!!!

November 17, 2017

Μία σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-3 σετ (25-23, 25-17, 17-25, 14-25, 10-15), η οποία συνοδεύτηκε από μία τρομερή ανατροπή, πέτυχαν οι Κορασίδες μας στο τοπικό "ντέρμπι" του Δήμου μας, απέναντι στην ομάδα του ΑΣΠ Κτησιφών Παιανίας. Τα κορίτσια μας "μπήκαν" πολύ δυνατά στο 1ο σετ πετυχαίνοντας μία μεγάλη διαφορά στο σκορ. Αυτό δυστυχώς τις εφησύχασε, τα κορίτσια του Κτησιφών αντέδρασαν, και έχοντας εξαιρετικό σέρβις κυρίως από μία "δικιά" μας αθλήτρια (έχει παραχωρηθεί στον Κτησιφών με 1 έτος υποσχετική), κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τα κορίτσια μας κερδίζοντας τελικά το σετ με 25-23! Το 2ο σετ κέρδισαν και πάλι οι γηπεδούχες εύκολα με 25-17, καθώς η ομάδα μας δεν μπόρεσε ψυχολογικά να ανακάμψει! Η συνέχεια όμως ήταν εντελώς διαφορετική, με τα κορίτσια μας να αντιδρούν, να επιβάλουν πλήρως τον ρυθμό τους, να παραμένουν συγκεντρωμένες και να μην επιτρέπουν να επαναληφθεί η αρνητική εξέλιξη του 1ου σετ και τελικά να κερδίζουν εύκολα τα επόμενα 3 σετ με 17-25, 14-25, 10-15 και δίκαια να κερδίζουν τον αγώνα με 2-3 σετ, ολοκληρώνοντας μία σημαντική ανατροπή!!!
Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και στην Coach!
Ευχόμαστε μία ακόμη καλύτερη συνέχεια!!!