Δέκατη νίκη για φέτος.....

February 4, 2018

Την 10η νίκη πανηγύρισε η ομάδα μέσα στην έδρα του Κυψελιακού με σκορ 74-78.Αρκετά σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Σε συνδυασμό με την ήττα της ΜΕΝ Ιλίου μας βρίσκει μόνους στην 4η θέση της βαθμολογίας η οποία και οδηγεί στα

play offs  ανόδου για την Α εσκα....

Παρά τις σημαντικές απουσίες των Κατσαμπέκη και Σαρήμπαλη η ομάδα μας ήταν αρκετά ανταγωνιστική και συγεντρωμένη έτσι ώστε να πάρει ακόμα ένα ροζ φύλλο.Στο πρώτο ημίχρονο ο Κυψελιακός βρέθηκε μπροστά με 36-34.Από τη στιγμή που προηγηθήκαμε στο β ημίχρονο δεν χάσαμε καθόλου το προβάδισμα μέχρι και το τέλος του αγώνα 74-78.

Συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά σε όλη την ομάδα και ειδικά στους Σταφυλά και Γαιτανάκη που ήταν και οι κορυφαίοι.

Κυψελιακός Α.Ο - ΓΣ Γλυκών Νερών  74-78  (36-34)

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 18-18, 36-34, 51-55, 74-78.

Κυψελιακός Α.Ο (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 9 (1), Τσέλο 9 (1), Κουτρούλης 10, Ράπτης 3 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 10 (1), Βουρδάνος, Ορλώφ 3 (1), Παπαδημητράκης, Σπυρόπουλος 24 (4), Παναγόπουλος 4, Οουε 2.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γλεντής, Γαϊτανάκης 20 (4τρ-7ριμπ-2κοψ-5ασ.),Νταούντ 12 (1τρ-4ριμπ-6ασ.), Αγγελής,Καρακώστας,Χανιώτης 15 (4ριμπ),Γεωργούσης, Γάσπαρης 3 (1), Σταφυλάς 13 (1τρ-13ριμπ), Καρκανίδης 6 (1).

Σακελλαρίδης 9 (10ριμπ-3ασ)

34 - 8 ριμπ.,  6 κλεψ., 2 κοψ., 21 ασ., 15 λαθη

22/30  1π.,  16/39  2π.,  8/16  3π.

Επόμενος αγώνας εντός έδρας την Πέμπτη 8/2 στις 21.45 με αντίπαλο τον ΟΚΑ Μεσογείων.