Παγκορασίδες 1: Δυνατό παιχνίδι & άξια νίκη 3-1σετ απέναντι σε ΑΟ Παλλήνη!

April 2, 2018

Νικηφόρα έκλεισε η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος για την ομάδα μας. Τα κορίτσια μας κατόρθωσαν να κερδίσουν με 3-1 σετ (22-25, 28-26, 25-15, 25-15) την ομάδα του ΑΟ Παλλήνη σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση, αγωνία (κυρίως στα 2 πρώτα σετ), αλλά και ωραίες φάσεις! Με σημαντικές απώλειες και χωρίς καθόλου σχεδόν αλλαγές λόγω ασθενειών, η ομάδα μας έδειξε τι πραγματικά αξίζει και τι πραγματικά μπορεί να καταφέρει κάτω και απ' αυτές τις δύσκολες συνθήκες! Με κύριο όπλο το σερβίς και την πολύ καλή άμυνα τα κορίτσια μας κατάφεραν να αντιμετωπίσουν στα ίσα έναν πολύ άξιο αντίπαλο και για πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια να διεκδικήσουν και να κατακτήσουν καθαρή νίκη έναντι αυτού!
Συγχαρητήρια σε αθλήτριες και coach για το αποτέλεσμα και την πολύ καλή εμφάνιση!!
Επόμενος αγώνας μετά το Πάσχα, Κυριακή 15/4 στις 14.00 στα Σπάτα έναντι του ΑΣ Σπάτων "Γαία".