[ΓΥΝΑΙΚΕΣ] - Εκπληκτική νίκη με ανατροπή, και... "φωτιά" στο Πρωτάθλημα!!!

March 28, 2019

Αναβολή μίας εβδομάδας πήρε η στέψη της πρωταθλήτριας ομάδας (συνοδεύεται με απευθείας άνοδο στη Β’ Εθνική), μετά την τεράστιας βαθμολογικής σημασίας εκτός έδρας νίκη με 2-3 σετ (25-21, 25-10, 19-25, 16-25, 10-15) και μάλιστα με ανατροπή, που πέτυχαν οι Γυναίκες μας απέναντι στην πρωτοπόρο και αδιαφιλονίκητο φαβορί για την απευθείας άνοδο, ομάδα του ΓΣ Κορωπίου!!!

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν εξαιρετικά και προηγήθηκαν «εύκολα» με 2-0 σετ. Στη συνέχεια ήταν «μπροστά» στο σκορ σταθερά με 2 έως 3 πόντους μέχρι το 17-15 (!), δηλαδή βρέθηκαν ελάχιστους πόντους μακριά από την επίτευξη μίας «καθαρής» νίκης και την απευθείας άνοδο τους στη Β’ Εθνική, την οποία και θα είχαν την ευκαιρία να γιορτάσουν με τους πολυάριθμούς φίλους της ομάδας τους, οι οποίοι κατέκλισαν τις εξέδρες έχοντας δημιουργήσει ένα όμορφο πανηγυρικό κλίμα.
Οι αθλήτριες μας όμως δεν εγκατέλειψαν ποτέ την προσπάθεια, αρχικά ισοφάρισαν 17-17 και στη συνέχεια κέρδισαν το 3ο σετ με ένα απίστευτο σερί 2-8 πόντων, φθάνοντας στο 19-25. Αυτή ήταν και η ψυχολογική ώθηση που χρειάζονταν η ομάδα μας προκειμένου να συνεχίσει νικηφόρα και στα επόμενα δύο σετ, πετυχαίνοντας τη σημαντικότερη νίκη της φετινής περιόδου!

Πολλά μπράβο σε όλους τους συντελεστές του αγώνα (αθλητές, προπονητές, διαιτητές παράγοντες, φιλάθλους) και των δύο ομάδων για τη διεξαγωγή ενός αγώνα διαφήμιση για το αγαπημένο μας άθλημα!

Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και τον coach της ομάδας μας για τη νίκη!
Επόμενος και τελευταίος αγώνας πριν τα play-off για την ομάδα μας ΓΣΓΝ (16ν-5η), την ερχόμενη Δευτέρα 01/04 στις 21:45 στην έδρα μας, με τον ΑΟ Θρακομακεδόνων (9ν-12η). #teamGSGN #monesPOTE_pantaMAZI