Ήττα στις λεπτομέρειες για το Παιδικό

October 16, 2016

Για την 6η αγωνιστική, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες σε εκτός έδρας αγώνα με τον Όμιλο Καλαθοσφαίρισης Μεσογείων Μαρκόπουλου. Ο αγώνας ήταν κλειστός σε όλη τη διάρκεια των σαράντα λεπτών. Η γηπεδούχος ομάδα είχε το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δημιουργώντας διαφορές 4-8 πόντων. Η ομάδας μας αντέδρασε στις αρχές του 2ου δεκαλέπτου και πέρασε μπροστά με 20-16 αλλά στιγμές αδράνειες επέτρεψαν στον ΟΚΑ να ξεφύγει και πάλι. Το ημίχρονο έληξε 24-23 υπέρ του Ο.ΚΑ. ο οποίος είχε 12 εύστοχες βολές!

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα αδύναμα τελειώματα καθώς και η υψηλή ευστοχία της αντίπαλης ομάδας από τη γραμμή των ελεύθερων βολών άνοιξε την ψαλίδα και το σκορ έφτασε στο 42-32. Η μέγιστη διαφορά του αγώνα έγινε στις αρχές του τετάρτου δεκαλέπτου (44-32) όπου και ήταν το σημείο όπου η ομάδα μας έδειξε ιδιαίτερα ψυχικά αποθέματα. Επέστρεψε από το -12 και ισοφάρισε 44-44 με εξαιρετική άμυνα και πολύ καλή κυκλοφορία στην επίθεση.

1-2 όμως κακά τελειώματα έδωσαν αέρα και πάλι 7 πόντων στους αντιπάλους, οι οποίοι κράτησαν τη διαφορά σε επίπεδα 4-6 πόντων μέχρι το τέλος όταν και ένα τρίποντο στην εκπνοή διαμόρφωσε το τελικό 59-50.

Ο επόμενος αγώνας είναι εντός έδρας με την ομάδα του Γ.Σ. Κερατέας .

Διακύμανση: 14-16, 23-24, 32-42, 50-59

Γ.Σ. Γλυκών Νερών (Κατσαμπέκης): Τσουκνίδας 7 (1), Αυδής 2, Καλέσι 8, Κοκκινίδης 18 (2), Άννινος 3, Μπελαδάκης 2, Καϊμάκης, Αδαμόπουλος 8, Σαμαράς, Βρακατσέλης 2, Σγουρός, Ηλιόπουλος