Σημαντική νίκη για Γυναίκες!!!

Όλο και πιο ενδιαφέρον γίνεται το φετινό πρωτάθλημα για τις Γυναίκες μας, οι οποίες πέτυχαν σημαντική εκτός έδρας νίκη 0-3 σετ (19-25, 14-25, 19-25) απέναντι στο ΓΣ Κορωπίου, ένα εκ των φετινών φαβορί για άνοδο στη Β’ Εθνική κατηγορία! Και επειδή ως γνωστόν «η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στο νικητή», να θυμίσουμε ότι τα κορίτσια του Κορωπίου μέχρι προχθές είχαν μόλις 1 ήττα σε 10 αγώνες! Και μόνο αυτό το γεγονός αναδεικνύει τη σημασία της νίκης μας, η οποία ξεκίνησε με εμπόδια καθώς λίγες ώρες πριν τον αγώνα η ακραία μας, Στεφανία Μαραγκού τέθηκε εκτός 12άδας λόγω ίωσης, ενώ και η κεντρική μας, Ηρώ Ντεστάκου, προσήλθε στον αγώνα με πυρετό! Τα προβλήματα αυτά δεν στάθηκαν εμπόδιο στην ομάδα μας, αφενώς γιατί την απουσία της Στεφανίας «κάλυψαν» με τον καλύτερο τρόπο οι ακραίες μας, Βασιλική Κιούρκου και Γωγώ Μιχαηλίδη, αφετέρου γιατί όλα τα κορίτσια είχαν σταθερά καλή απόδοση, πάθος και συγκέντρωση!

Θα θέλαμε για ακόμη μία φορά να ευχαριστήσουμε την καταπληκτική, ενθουσιώδη εξέδρα μας, η οποία φέτος μας ακολουθεί όπου κι αν παίζουμε, συμβάλοντας τα μέγιστα στη θετική φετινή πορεία των κοριτσιών μας!

Επίσης, να καλοσωρίσουμε την ακραία αθλήτρια του τμήματος Κορασίδων μας, Ιωάννα Κυριακού, η οποία την περίοδο των εορτών ξεκίνησε προπονήσεις με τη Γυναικεία ομάδα και χθες ήταν η πρώτη της συμμετοχή σε επίσημο παιχνίδι!

Επόμενος αγώνας (1η αγωνιστική του 2ου γύρου), εντός έδρας τη Δευτέρα 15 Ιανουαρίου ώρα 21:45, απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Πεύκης, ΑΕ "Αθηνά" Μαγκουφάνας 2004. Ομάδα που αποτελείται από έμπειρες αθλήτριες (ακόμη και με θητεία στην Α1!), είναι εκ των φαβορί για την άνοδο στη Β’ Εθνική και βρίσκεται στη 2η θέση της Βαθμολογίας! Ομάδα με την οποία δεν έχουμε δυστυχώς καλή προϊστορία, καθώς δεν έχουμε κερδίσει ποτέ και στον πιο πρόσφατο μεταξύ μας αγώνα στον 1ο γύρο ηττηθήκαμε με 3-0 σετ!