Παγκορασίδες 2: Νίκη επί του ΓΣ Κερατέας (3-1)

Νίκη με 3-1 σετ (22-25, 25-21, 25-22, 25-15) για τα κορίτσια μας στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα πολύ συναρπαστικό αγώνα όπου οι φιλοξενούμενες πήραν το πρώτο σετ, οι αθλήτριες της @Thaleia Vellou είχαν τα ψυχικά αποθέματα και την απαιτούμενη συγκέντρωση ώστε να κερδίσουν τα τρία επόμενα, και να φθάσουν στη νίκη απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Το πολύ καλό σερβίς, τα λίγα λάθη στην υποδοχή και η σωστή ανάπτυξη στην επίθεση, ήταν τα σημεία που έκριναν τη νίκη για την ομάδα μας.

Πολύ σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα έπαιξε το γεγονός ότι όλα τα κορίτσια έδειξαν ετοιμοπόλεμα, και προσέφεραν στο μέγιστο τις υπηρεσίες τους όταν τους ζητήθηκε από την coach τους.

Η εξέδρα με γονείς και φίλους ήταν και πάλι εκεί, και με τις φωνές τους έσπρωξαν την ομάδα μας στη νίκη. Σας ευχαριστούμε!

Επόμενος αντίπαλος η 2η της βαθμολογίας ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ στο γήπεδο της Βούλας, το ερχόμενο Σάββατο 17/03 στις 21:00.

Μόνες ποτέ! Πάντα ΜΑΖΙ! Πάμε γερά! Πάμε σωστά!!!