[Ανδρικό]:Σταθερά στη 3η θέση....

Τεράστια νίκη για την ομάδα μας απέναντι στην ΜΕΝ Ιλίου με σκορ 71-69!!!!!!

Σπάσανε καρδιές στα Γλυκά Νερα σήμερα με τα κομμαντο του Σκλαβουνου να κάνουν μια μαγική εμφάνιση στο δευτερο ημιχρονο καλύπτοντας το -12 (28-40) του ημιχρόνου και να κερδίζουν κατά κράτος την πολύ καλή ομάδα της ΜΕΝ !!!!! Η ομάδα μας είναι μόνη στην 3η θέση πλέον ύστερα από τις ήττες των Αγ.Αναργύρων και της Υπεροχής Εξαρχείων!!!! Συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ σημαντική νίκη!!!!!!!!

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΜΕΝ Ιλίου 71 - 69 (28-40)

Ένα πολύ ισορροπημένο 1ο δεκ. και για τις δύο ομάδες χωρίς να μπορεί κάποιος να ξεφύγει στο σκορ μας βρήκε ισόπαλους με 18-18.

Στο 2ο δεκ. η ΜΕΝ ήταν ανώτερη σε άμυνα και επίθεση και μπόρεσε να προηγηθεί στο ημίχρονο με διαφορά 12 πόντων και σκορ 28-40.

Η πραγματική δυναμική της ομάδας μας όμως φάνηκε στο 3ο δεκάλεπτο όπου και κυριαρχήσαμε σε όλους τους τομείς.Η άμυνα δεν άφησε διαδρόμους και ταυτόχρονα ελέγξαμε τα ριμπάουντ.Στην επίθεση βρήκαμε τις σωστές επιλογές με αποτέλεσμα να φέρουμε το ματς στην απόλυτη ισοπαλία με σκορ 52-52.

Στο τελευταίο δεκ. βρισκόμασταν συνέχεια μπροστά με ισχνή διαφορά και στο τέλος βρεθήκαμε πιο συγκεντρωμένοι και εύστοχοι καταφέρνοντας να επικρατήσουμε ενός δύσκολου αντιπάλου με σκορ 71-69.

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 18-18, 28-40, 52-52, 71-69

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβουνος,Παπασιδερης):ΠαρμαγκοςΓαιτανακης 10(2τρ),Σωτηροπουλος 10(1τρ-5ριμπ),Νταουντ 7(1τρ-5ριμπ-4ασ),Αγγελης 2,Σαρημπαλης 14 (1τρ-3ριμπ-4κλεψ-3ασ),Παλαιοξαρης,Σταυρου,Χανιωτης 18 (3τρ-3ριμπ-3ασ),Γασπαρης 6(2τρ-4ριμπ),Σταφυλας 1(9ριμπ),Σακελλαριδης 3(5ριμπ-4ασ),

28-8 ριμπ., 8 κλεψ., 20 ασ., 14 λαθ.

15/26 1π., 13/31 2π., 10/22 3π.

Μεν Ιλίου (Γεωργαλας):Τσιαπουλας 22(3),Μουρτογιαννης,Αντωνοπουλος B.A 5(1), Γραμμενος, Καρυατης 6(2), Μπιλης, Αντωνοπουλος Β. Σ 3, Τριαντογιαννης 4, Κωτσιας 10(1), Τσερωνης 15(1), Φαρουπος 4, Παπαδακης

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Πέμπτη 20/12 στις 21.00 με αντίπαλο τη Νηαρ Ηστ.