[Ανδρικό]:Και οι 9 ήταν υπέροχοι.....

Τεράστια νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Πετραλώνων πέτυχε η ομάδα μας με σκορ 81-88 στην παράταση.

Οι δυσκολίες πολλές, καθώς οι πολλοί τραυματισμοί μας ανάγκασαν να κατέβουμε με 9 διαθέσιμους παίκτες.Η ψυχή και η νοοτροπία νικητή που έχει αυτή η ομάδα όμως μεγάλη.

Στα του αγώνα, η Αναγέννηση ήταν από την αρχή του αγώνα μπροστά στο σκορ με μικρη διαφορά και στο ημίχρονο προηγήθηκε 39-34.Στο 29΄η διαφορά έφτασε και στο +11 για τα Πετράλωνα, το δεκ. όμως έληξε 61-52.Με την έναρξη της τελευταίας περιόδου ξεκίνησε και η αντεπίθεση, μας όπου μεσα σε ενα λεπτό μειώσαμε στους 3π. (61-58).Απο κει κ περα το ματς ηταν ενα ντέρμπι, όπου και στο 39΄προηγηθήκαμε με 73-76.Με τρίποντο στα 22" η Αναγέννηση ισοφάρισε το ματς 76-76, ενω στο χρόνο που απέμεινε δεν καταφέραμε να ευστοχήσουμε και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Στην παράταση αποδείξαμε οτι είμαστε πιο έμπειρη και καλύτερη ομάδα και πήραμε μια τεράστια νίκη, αν αναλογιστεί κανείς τις δυσκολίες που είχαμε.

Αυτή ήταν η 10η νίκη για την ομάδα μας που παραμένει στην 3η θέση της κατηγορίας !!!! Συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες και τον προπονητή !!!!!

Αναγέννηση Πετρ. - ΓΣ Γλυκών Νερών 81-88 (39-34) (76-76 κ.δ)

Διαιτητές: Γρίβα, Ραπτόγιαννης

Δεκάλεπτα: 24-18, 39-34, 61-52, 76-76, 81-88 (παρ.)

Αναγέννηση Πετρ.(Βασιλόπουλος):Μπραχιμάι, Κοκκορης 7(1), Σπαρτινός, Κατσαμπάνης 5, Παυλίδης 7, Πουλιανός 12(1), Ρόκας, Σωτηρόπουλος 17(5), Ιγιάμου 16, Μπράμος, Τσίτουρας 17(3), Ποπονας

15/29 1π., 18/31 2π., 10/31 3π.

23-7 ριμπ.

ΓΣ Γλυκών Νερών(Σκλαβουνος,Παπασιδερης): Μαθιουδάκης 7, Γαιτανάκης 8(5ριμπ-3ασ), Σωτηροπουλος 8(7ριμπ-3κλεψ-3ασ),

Νταουντ 20(1τρ-4ριμπ-6ασ), Αγγελής(4 ριμπ), Σαρημπαλης 25(6τρ-14ριμπ-5ασ), Σταυρου 2(4 ριμπ), Παρμάγκος,

Χανιωτης 18(3τρ-7ριμπ-3ασ)

32 - 15 ριμπ., 10 κλεψ., 2 κοψ., 21 ασ., 10 λαθ.

14/23 1π., 22/42 2π., 10/30 3π.

Επόμενος αγώνας εντός έδρας την Πέμπτη 24/1 στις 21.45 με αντίπαλο την ΑΕΚ Περιστερίου.