[Γυναίκες, Παγκορασίδες, Παγκορασίδες_3]: Αγωνιστική δραστηριότητα 02-04/03/2019

[Γυναίκες]

"Αγγίζουν" play-off οι Γυναίκες μας!

Ένα βήμα πιο κοντά στην επίτευξη του φετινού της στόχου βρίσκεται πλέον η ομάδα των Γυναικών μας, η οποία κέρδισε με 3-0 σετ (25-10, 25-17, 25-15) την ομάδα του ΑΣ Deree College, αποδίδοντας κατά διαστήματα "ωραίο" βόλεϊ! Τα κορίτσια μας συνεχίζουν στην 3η θέση της βαθμολογίας και πλέον αναζητούν μία νίκη στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια του πρωταθλήματος, ώστε να "κλειδώσουν" και μαθηματικά τη συμμετοχή τους στα play-off !

Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και τον coach! Ευχαριστούμε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο για να υποστηρίξουν την ομάδα μας!

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας ΓΣΓΝ (13ν-6η) τη Δευτέρα 18/03 στις 21:30, στην έδρα του ΑΟ Καρέα (12ν-7η).

[Παγκορασίδες]

Το 4 στα 4 έκαναν εχθές το βράδυ τα κορίτσια μας μετά τη νίκη με 0-3 σετ (10-25, 19-25, 23-25) στη φιλόξενη έδρα του Π.Α.Κ. Χαλανδρίου.

Η ομάδα μας, αν και ελειπής λόγω τραυματισμών και ιώσεων, απέδωσε καλό βόλεϊ και έφτασε ελεγχόμενα στη νίκη απέναντι στη φιλότιμη γηπεδούχο ομάδα, χρησιμοποιώντας ο coach όλες τις διαθέσιμες αθλήτριές του. Ευχαριστούμε για μια ακόμα φορά τους φίλους και γονείς για τη συμπαράστασή τους!

Επόμενος, και ιδιαίτερα δυνατός, αγώνας για την ομάδα μας ΓΣΓΝ (4ν-0η) την επόμενη Κυριακή 10/03 στις 18:00 στο γήπεδό μας με τον ΑΣ Σπάτων “ΓΑΙΑ” (3ν-0η).

[Παγκορασίδες 3]

Με σκορ 3-0 υπερ της ομαδας μας έκλεισε η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Παγκορασιδων_3.

Η ομαδα μας κατόρθωσε να υπερισχύσει του ΟΦ Γερακα και στα 3 σετ (25-10, 25-16, 25-12) και να πάρει τη νίκη δινοντας αλλη μια φορα τη δυνατότητα στην coach να μοιρασει το παιχνιδι και στις 14 αθλητριες!